Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak budować sieć kontaktów i zaistnieć w środowisku? Jakie umiejętności rozwijać? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim?

Na powyższe tematy staraliśmy się znaleźć odpowiedzi podczas październikowych, bezpłatnych, 3-dniowych wydarzeń, które zostały zorganizowane w 6 polskich miastach. Podczas nich można było porozmawiać ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów, ekspertami z różnych dziedzin i sektorów, doradcami w planowaniu kariery i przedstawicielami świata biznesu. Udział w wydarzeniach pomógł w świadomym planowaniu kariery, pokazał istniejące narzędzia i możliwości.

Zapraszamy do udziału w konkursie z nagrodami oraz przekazania swoich opinii i oczekiwań co do rozwoju kariery naukowej w Polsce.


FOTORELACJA

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z poszczególnych wydarzeń.

GLIWICE, KATOWICE

Pełna fotorelacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TWÓJ GŁOS = TWOJA KARIERA

Twoja opinia jest ważna dla Ciebie i dla nas!

 

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaproponował nową ustawę i bardzo wiele zmian w szkolnictwie wyższym oraz w badaniach naukowych. Obecnie trwają konsultacje nowych założeń i ich uszczegółowianie. Ważne zmiany obejmują młodych pracowników naukowych, w tym doktorantów i studentów. Dotyczyć będą między innymi struktury studiów, zasad kształcenia i rozwoju kariery zawodowej.

ZMIANY BĘDĄ MIAŁY TAKŻE WPŁYW NA CIEBIE.

Dlatego w ramach ‘Projektu NAUKOWIEC’ przygotowaliśmy ankietę, do wypełnienia której zachęcamy wszystkich doktorantów, pracowników naukowych oraz studentów i ekspertów z zakresu wspierania rozwoju kariery. Ankieta dotyczy rozwoju kariery naukowej i przygotowania do pracy w różnych sektorach, w kraju i za granicą, potrzebnych kompetencji i narzędzi oraz istniejących barier.

Efektem będzie raport dostępny dla wszystkich zainteresowanych, w tym MNiSW oraz Komisji Europejskiej.

ZAPRASZAMY i DZIĘKUJEMY za TWOJĄ OPINIĘ

Link

ANKIETA dostępna do 20 LISTOPADA


Jak europejska sieć EURAXESS wspiera naukowców?


SPRAWDŹ, CO JESZCZE PRZYGOTOWALIŚMY DLA CIEBIE

 Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami, które mogą stanowić źródło informacji i inspiracji dla naukowców chcących świadomie planować i rozwijać swoją karierę zawodową. Znajdują się tutaj informacje o grantach dla początkujących naukowców oferowanych przez polskie i zagraniczne instytucje, zbiór publikacji i odnośników do portali dotyczących różnych umiejętności przydatnych naukowcom, wskazówki i infografiki związane z rozwojem kariery naukowej.

 

Możliwości w ramach H2020

Oferta Narodowego Centrum Nauki

 

Oferta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Przydatne odnośniki do materiałów wspomagających karierę naukową

 

 

Najnowsze oferty grantów i stypendiów

Infografika o EURAXESS

 

Infografika o Działaniach Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA)

 

 

 


NOWOŚĆ - PORADNIKI DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikami stworzonymi przez partnerów Projektu NAUKOWIEC, ekspertów z Regionalnych Punktów Kontaktowych Programów Badawczych UE, którzy na co dzień doradzają naukowcom na temat kwestii w nich poruszonych. GRA I KONKURS

Młodzi naukowcy!

Wraz z końcem października zamknęliśmy możliwość udziału w grze i konkursie. Mamy nadzieję, że nasza aplikacja przyczyniła się do poznania narzędzia, które znacząco skróci czas wyszukiwania informacji niezbędnych przy planowaniu naukowych wyjazdów zagranicznych, czy też poszukiwania partnerów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i zachęcamy do śledzenia tej strony internetowej, na której 6 grudnia w Mikołajki zostaną ogłoszeni zwycięzcy!

Zobacz regulamin.

POZNAJ NAS I NASZ PROJEKT

Inicjatywa „Projekt NAUKOWIEC” jest realizowana przez konsorcjum 6 polskich organizacji, które zorganizowały wydarzenia w 6 miastach oraz przeprowadziły kampanię informacyjno-edukacyjną zachęcającą młodych naukowców do rozwijania swojej kariery.

Dodatkowo, w ramach projektu, 6 grudnia br. odbędzie się w Warszawie seminarium dla instytucji, które posiadają europejskie logo "HR Excellence in Research" – pracodawców młodych naukowców. Chcemy porozmawiać z nimi na temat ich aktywnego udziału w kształtowaniu warunków pracy i rozwoju kariery młodych naukowców.

W skład zespołu projektowego wchodzi 5 członków europejskiej sieci EURAXESS: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN) – koordynator projektu, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, oraz firma Science PR specjalizująca się w promocji nauki.

Ponadto jako wsparcie merytoryczne projektu, zaprosiliśmy przedstawicieli następujących organizacji, aby doradzali nam w kluczowym kwestiach przy organizacji dni kariery: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademii Młodych Uczonych, Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Stowarzyszenia Akademickich Biur Karier, a także Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Stypendystów Marie Curie, EURODOC (European Council of Doctoral Candidates and Junior Researchers) oraz Konfederacji Lewiatan.

 


 

Wydarzenia zostały objęte patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina

 a także: 


 

 

 

Projekt finansowany z programu Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020” w ramach umowy nr 741769.

 

 

Projekt finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.