Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak budować sieć kontaktów i zaistnieć w środowisku? Jakie umiejętności rozwijać? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim? Jeśli jesteś doktorantem albo zamierzasz nim zostać to „Projekt NAUKOWIEC” pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na takie pytania.

Zapraszamy na bezpłatne październikowe, 3-dniowe wydarzenia organizowane w 6 miastach. Podczas nich będzie można porozmawiać ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów, ekspertami z różnych dziedzin i sektorów, doradcami w planowaniu kariery i przedstawicielami świata biznesu. Udział w wydarzeniach pomoże w świadomym planowaniu kariery, pokaże istniejące narzędzia i możliwości. Dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursie z nagrodami oraz przekazania swoich opinii i oczekiwań co do rozwoju kariery naukowej w Polsce.

 

SPOTKAJMY SIĘ

Dzień 1: „Sprawdź jak to zrobić”, by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na „Mapie swojej kariery” ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie partnerów do projektów.

Dzień 2: „Nauka Kariera Biznes” to mniej znana strona kariery naukowca, którą zaprezentujemy drugiego dnia. Wystąpienia praktyków i udział w mini warsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.

Dzień 3: „Warsztaty rozwoju kariery” trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie, jakże przydatne i poszukiwane przez pracodawców.

Śledźcie naszą stronę - więcej informacji już wkrótce.

Rejestrację na wydarzenia otworzymy we wrześniu.


 

POZNAJCIE NASZYCH AMBASADORÓW

Wkrótce poznacie ambasadorów naszej inicjatywy. To młodzi, aktywni naukowcy, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami wydarzeń. Być może ich przemyślenia i doświadczenia zainspirują Was do dalszych działań.


 

GRA

Przygotowujemy też dla Was małą rozrywkę, abyście mogli w wolnej chwili oderwać się od pracy i w pożyteczny sposób zrelaksować…i dodatkowo wygrać nagrodę!


 

TWOJA OPINIA = TWOJA KARIERA

Pamiętajcie, że Wasza opinia odnośnie karier młodych naukowców jest ważna i może przyczynić się do kształtowania przepisów i warunków pracy. Dlatego podczas wydarzeń, jak i poprzez tę stronę będziecie mieć możliwość wypowiedzenia się na ten temat. Ankieta będzie dostępna od października, a jej podsumowanie zostanie przedstawione różnym instytucjom.


 

SPRAWDŹ, CO JESZCZE PRZYGOTUJEMY DLA CIEBIE

Już wkrótce będziesz mógł/mogła dowiedzieć się jeszcze więcej na temat możliwości rozwijania swojej kariery naukowej. Aktualnie pracujemy nad stroną, która będzie dla Ciebie źródłem przydatnych informacji i narzędzi wspierających młodych naukowców w rozwoju swojej kariery zawodowej.


 

POZNAJ NAS I NASZ PROJEKT

Inicjatywa „Projekt NAUKOWIEC” jest realizowana przez konsorcjum 6 polskich organizacji, które zorganizują wydarzenia w 6 miastach oraz przeprowadzą kampanię informacyjno-edukacyjną zachęcającą młodych naukowców do rozwijania swojej kariery.

Dodatkowo, w ramach projektu, w grudniu br. zorganizujemy w Warszawie seminarium dla instytucji, które posiadają europejskie logo HR Excellence in Research – pracodawców młodych naukowców. Chcemy porozmawiać z nimi na temat ich aktywnego udziału w kształtowaniu warunków pracy i rozwoju kariery młodych naukowców.

W skład zespołu projektowego wchodzi 5 członków europejskiej sieci EURAXESS: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN) – koordynator projektu, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, oraz firma Science PR specjalizująca się w promocji nauki.

 


Projekt finansowany z programu Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020” w ramach umowy nr 741769.