Skip to main content
Logo of EURAXESS
Poland
NEWS23/6/2022NEWS

Fulbright Buddies

fulbright

Program Fulbrighta to prestiżowy program wymiany akademickiej i kulturowej między Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami. Na stronie Fulbrighta dostępne są już profile 47 Polek i Polaków którzy w nadchodzącym roku akademickim wyjadą do USA.

Co roku w ramach programów Fulbrighta U.S. Scholar, U.S. Student Researcher oraz English Teaching Assistant (ETA) również do Polski przyjeżdża około 40 Amerykanów i Amerykanek. Około ⅔ z nich to młode osoby, w wieku do 30 lat. Pozostała część to naukowcy i nauczyciele akademiccy w zróżnicowanym wieku. Zazwyczaj rozpoczynają stypendium w październiku, czasem we wrześniu lub z początkiem semestru letniego. Większość z nich nie zna języka polskiego i pierwszy raz jest w Polsce. Czasami to również ich pierwszy w życiu dłuższy pobyt za granicą. I choć wyczekują tego wyjazdu z niecierpliwością i entuzjazmem, to początki bywają trudne.

Fulbright poszukuje osób, które w trakcie pierwszych tygodni pobytu gości z USA będą mogły im towarzyszyć, przez kilka godzin w tygodniu. Termin zgłoszeń: 4 lipca 2022 r.

Więcej informacji

Fulbright USA buddy