EURAXESS Polska
Centra EURAXESS
Członkowie sieci udzielają informacji związanych z mobilnością międzynarodową naukowców takich, jak: wjazd do Polski, zasady zatrudniania i legalizacji pobytu badaczy z zagranicy, a także z finansowaniem badań (czyli granty i stypendia zagraniczne dla polskich naukowców i obcokrajowców zainteresowanych przyjazdem do Polski).
Uczelnie i Instytuty naukowe oferujące wsparcie przyjeżdżającym do polski naukowcom mogą przystąpić do sieci jako Centra EURAXESS.
Ośrodki naukowe zarejestrowane jako Centrum EURAXESS zyskują:
- widoczność
- możliwości networkingu w całej Europie;
- możliwość udziału w organizowanych przez EUARXESS wydarzeniach: szkoleniach, konferencjach, wizytach studyjnych, grupach roboczych, wydarzeniach on-line;
- możliwość uczestnictwa w projektach Komisji Europejskiej z funduszy EURAXESS;
- wsparcie Komisji Europejskiej i krajowego portalu;
- prawo do korzystania z logo EURAXESS;
- dostęp do wewnętrznej sieci EURAXESS, źródeł komunikacji i biblioteki, dostęp do narzędzi i materiałów szkoleniowych.
Zadaniem członków sieci jest wsparcie naukowców i ich rodzin w kwestiach związanych z mobilnością, w szczególności poprzez dostarczanie wiarygodnych informacji dot. danego kraju oraz zapewnianie zindywidualizowanego wsparcia w kwestiach administracyjnych oraz rozwoju kariery.
Wyrazem przestąpienia do sieci jest przyjęcie przez daną Instytucję deklaracji - Declaration of Commitment. Zainteresowane instytucje zapraszamy do kontaktu z NAWA - polską EURAXESS Bridgehead organisation